Czterech kierowców straciło prawa jazdy

W niespełna dwie godziny policjanci piskiej drogówki zatrzymali aż 4 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym na trasie Pisz- Orzysz.

W sobotni poranek patrol piskiej drogówki pełnił służbę radiowozem nieoznakowanym z videorejestratorem na trasie Pisz- Orzysz. Na odcinku drogi krajowej nr 63 policjanci zatrzymali aż 4 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Pierwszym kierowcą zatrzymanym do kontroli drogowej była 40-letnia mieszkanka Orzysza. Kierująca pojazdem marki Citroen jechała przez miejscowość Kociołek Szlachecki z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Drugim kierowcą był 21-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, który jechał pojazdem marki VW. W tej samej miejscowości przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Kilka minut później patrol drogówki zatrzymał w miejscowości Maldanin samochód marki Renault. Kierowcą był 32-letni mieszkaniec Pisza, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Czwarty kierowca jechał pojazdem marki Audi. To 44-letni mieszkaniec Łomianek, którego patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Jeglin. Przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h kierowca audi miał na liczniku 104 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawa jazdy wszystkim czterem kierowcom. Ponadto każdy z nich ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.