Weekend w powiecie piskim minął bezpiecznie

Za nami kolejny wakacyjny weekend. W sobotę i niedzielę funkcjonariusze pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

W miniony weekend piękna pogoda sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwały policyjne patrole, które widoczne były zarówno na drogach, jak i na jeziorach.

W sobotę i w niedzielę, na drogach powiatu piskiego, doszło do 10 niegroźnych kolizji drogowych, z czego aż 4 z udziałem zwierząt. Na trasie Orzysz- Ełk na drogę wybiegła sarna, w którą uderzyła toyota. Za Piszem w kierunku Babrost kierujący pojazdem marki Mercedes uderzył w przebiegające drogą zwierzę. W Nowych Gutach w auto uderzyła krowa, a w Krzyżach kierujący samochodem marki Peugeot chcąc ominąć zwierzę, które wybiegło na drogę, uderzył w barierki energochłonne. W zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba.
Inne przyczyny zdarzeń drogowych to: niezachowanie należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu, brak ostrożności podczas manewru cofania oraz wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich ujawnili w sobotę (21 lipca br.) po godz. 14.00 w miejscowości Łysonie, gm. Pisz. Patrol ruchu drogowego zatrzymał tam do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Ursus. Kierujący nim mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Następnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali obywatele. Było to w nocy z soboty na niedzielę po godz. 4.00 na stacji paliw w Białej Piskiej. Kierujący pojazdem marki Fiat Doblo miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny to nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez patrol w Rucianem- Nidzie. Mężczyzna jadący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, a rowerem kara aresztu albo grzywny nie niżej niż 50 złotych. Policjanci przypominają, że w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 przez całą dobę czynny jest bezpłatny alkomat. Każdy kto ma wątpliwości, czy może już bezpiecznie wsiąść za kierownicę powinien z niego skorzystać.