Areszt dla 22-latka, który zaatakował konkubenta matki

Piscy kryminalni przedstawili 22-latkowi zarzut spowodowania obrażeń ciała u konkubenta matki, z którym podejrzany wspólnie zamieszkuje.

Zaczęło się od awantury wszczętej przez nietrzeźwego syna. Od słów 22-latek przeszedł do czynów. Wielokrotnie uderzył znajomego matki po twarzy oraz kopał go po całym ciele. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała kwalifikowanych jako średnio ciężkie. Sprawca przemocy został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że młody mężczyzna szaleje w domu. Na miejscu funkcjonariusze zastali 22-latka, który znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna był bardzo agresywny. Patrol w rozmowie z domownikami ustalił, że chwilę wcześniej 22-latek wszczął awanturę z konkubentem matki. Zaczęło się od wyzwisk, a skończyło na rękoczynach.

Młody mężczyzna bił znajomego matki po twarzy oraz kopał go po całym ciele. Pokrzywdzony miał widoczne obrażenia. Jeden z członków rodziny powiedział policjantom, że 22-latek trzymał nawet w ręku siekierę, kiedy pokrzywdzony upadł. Wszyscy wówczas bardzo się przestraszyli. Nie wiedzieli bowiem, czego mogą się obawiać ze strony sprawcy przemocy. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 22-latka w policyjnym areszcie. Wcześniej jednak sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska karta”.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia kryminalni ustalili, że pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń m.in. twarzy kwalifikowanych jako tzw. średnio ciężkie obrażenia ciała. Dało to podstawy, aby przedstawić 22-latkowi zarzut spowodowania obrażeń ciała powyżej dni 7. Zatrzymany nie przyznał się do popełnienia tego czynu. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec 22-latka.