O dzielnicowym, co lubi organizować festyny

Dzielnicowy, mł. asp. Adam Trzonkowski znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Wciąż angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia pomagając tym samym potrzebującym.

Już po raz drugi, wspólnie z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zorganizował spotkanie integracyjne dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego.

O dzielnicowym z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, mł. asp. Adamie Trzonkowskim mówiliśmy już wielokrotnie z uwagi na jego działalność charytatywną. Zbiórka nakrętek, festyn charytatywny to tylko niektóre z jego inicjatyw. Współpracując z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zimą Adam zorganizował spotkanie integracyjne dla rodzin zastępczych. Wszyscy tak dobrze się bawili, że nadszedł czas, aby spotkać się po raz kolejny. Piękna majowa pogoda sprawiła, że tym razem dzielnicowy, z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, po raz kolejny zaprosili rodziny zastępcze z powiatu piskiego do malowniczej Leśniczówki Kulik, niedaleko Pisza. To właśnie tam w miniony weekend już po raz drugi odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z rodzin zastępczych i ich opiekunów. Patronat nad imprezą objął starosta, Andrzej Nowicki. Wzięło w niej udział około 60 podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu. Oprócz tradycyjnego grilla z kiełbaskami, nie zabrakło też atrakcji dla uczestników. Były gry i zabawy dla najmłodszych oraz turniej piłki nożnej. Dzieci tańczyły i śpiewały do ulubionych piosenek, a wszystko to w miłej rodzinnej atmosferze.

– Takie spotkania integracyjne są doskonałą okazją, aby propagować pozytywny styl życia, pokazać podopiecznym, w jaki sposób można spędzać wspólnie czas wolny. To też sposobność, by opiekunowie dzielili się z innymi radościami dnia codziennego, sukcesami, ale także problemami – powiedział mł. asp. Adam Trzonkowski. – Spotkania integracyjne mają na celu budowanie więzi wśród najbliższych.

To nie jedyne przedsięwzięcie, w które zaangażował się Adam Trzonkowski. Już czyni ostatnie przygotowania do kolejnego „Festynu rodzinnego” organizowanego wspólnie z PCPR. Odbędzie się on 4 czerwca w Piszu w ramach „Dni Rodziny”. .