Majowy weekend – 400 kontroli 200 mandatów

Piscy policjanci podsumowali działania „Majowy weekend” trwające w tym roku aż dziesięć dni. Bilans zakończonego długiego weekendu, należy uznać za wyjątkowo bezpieczny.

Tegoroczne działania „Majowy weekend” trwały dziesięć dni. Zwiększona ilość policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów, którzy licznie przyjechali wypoczywać na terenie powiatu piskiego.

W trakcie trwania tych działań piscy policjanci skontrolowali 433 pojazdy, nakładając 201 mandatów karnych, w tym aż 136 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Żaden z kierowców nie stracił prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali natomiast 13 dowodów rejestracyjnych, w tym az 9 za stan techniczny. W trakcie działań ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 2 nietrzeźwych sterników.

Niechlubnym rekordzistą wśród kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie” okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna ten w dniu 29 kwietnia br. przed godz. 16.00 został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Snopki. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i kierował samochodem wbrew orzeczonemu zakazowi. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wodniacy dbali o bezpieczeństwo wypoczywających na wodzie i nad wodą. Podczas majówki zatrzymali dwóch sterników, którzy pływali będąc pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich funkcjonariusze ujawnili 2 maja br. na Kanale Jegliński. 49-letni mieszkaniec Warszawy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnienie wykroczenia odpowie inny mieszkaniec Warszawy, który dzień później pływał skuterem po Jeziorze Bełdany mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas długiego majowego weekendu na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 24 kolizji. Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce 2 maja br. przed godz. 21.00 na trasie Pisz-Wiartel, gdzie dachował samochód. Jak ustalili policjanci pojazdem marki Skoda Fabia kierowała mieszkanka Rucianego – Nidy. Kobieta nie doznała poważniejszych obrażhttps://poczta.nazwa.pl/ajax/mail?action=attachment&session=64c74fdf12604f468f55df73ed9e90bf&folder=default0%2FINBOX&id=3834&attachment=2&save=0&filter=1eń, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarana została przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Podobne zdarzenia miało miejsce dzień później przed godz. 6.00 w miejscowości Nowe Guty w gminie Orzysz. Tam kierująca pojazdem marki Peugeot na łuku drogi nie zapanowała nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Kobietę oraz jej męża przewieziono do szpitala. Na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń. Policjanci prowadzą czynności w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.