Zabrał kluczyki od samochodu pijanemu kierowcy, który spowodował kolizję

Wyjął kluczyki ze stacyjki i powiedział – dalej nie pojedziesz. W ten sposób potraktował pijanego sprawcę kolizji jeden z kierowców.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Pisz- Ruciane Nida. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Man z naczepą jechał w kierunku Pisza. Na wysokości miejscowości Szeroki Bór rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu marki Dacia. W pewnym momencie osobówka przekroczyła oś jezdni uderzając w ciężarówkę.
Oba pojazdy zatrzymały się. Kierujący Manem uniemożliwił mężczyźnie jadącemu osobówką dalszą jazdę zabierając mu kluczyki do jego auta. Nie miał bowiem żadnych wątpliwości, że kierowca ten jest pijany. Okazało się, że kierujący osobówką 48-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w środę po godz. 13.00. Na miejscu policjanci drogówki wykonali czynności w keirunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego osobówką. Zatrzymali kierującemu dacią prawo jazdy, dowód rejestracyjny, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości kierującego dacią. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu sprawca kolizji usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.