Pięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci-wartownik usłyszał zarzuty

Krzysztof W. pracownik firmy ochroniarskiej usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci innego wartownika Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Podczas śledztwa mężczyzna miał przyznać, że oddał niekontrolowany strzał przy przekazywaniu broni.

Do zdarzenia nad ranem 30 listopada na terenie wartowni Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Jak ustalili śledczy tragiczny strzał padł w momencie przekazywania służbowej broni cywilnemu pracownikowi firmy ochroniarskiej.

Z przeprowadzonych czynności wynika, że ochroniarz umieszczając broń w kaburze, spowodował wprowadzenie naboju do komory, a następnie doprowadził do oddania niekontrolowanego wystrzału.

Pocisk trafił w klatkę piersiową, innego pracownika ochrony, mieszkańca Pisza, kolegę który siedział przy stole. Mężczyzna zmarł. Ochroniarze mieli pozwolenia na broń, a firma odpowiednią licencję.

Wobec podejrzanego jako środek zapobiegawczy zastosowano dozór policyjny. Podczas przesłuchania mężczyzna miał przyznać się do oddania niekontrolowanego strzału w wyniku, którego zginął człowiek.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci, grozi mu do pięciu lat więzienia