Volkswagen, Toyota, Audi – to najczęściej kradzione auta w Polsce

Jeździsz Volkswagenem, Toyotą, czy Audi, pilnuj kluczyków. Z policyjnych statystyk wynika, że właśnie te marki od kilku lat przodują na „Top liście” złodziei samochodów w Polsce.

Jak przestrzegają policjanci powinniśmy pilnować kluczyków, gdyż właśnie po ich zeskanowaniu, lub zwykłej kradzież np. z szatni najczęściej giną nasze auta. Samochody zwykle kradzione są z osiedlowych niestrzeżonych parkingów lub wprost spod sklepu, na ulicy.

W województwie warmińsko-mazurskim najbardziej ulubionym przez złodziei autem jest Volkswagen Passat. Dalej w „Top piątce” złodziei plasują się: Volkswagen Golf , Audi A4, Audi 80 i Opel Vectra. Tylko w Olsztynie w 2015 roku policja odnotowała 24 przypadki kradzieży Passatów, 15 Golfów i 15 Audi A4. Te samochody kradzione są głównie na części.

Jednak jak się okazuje preferencje złodziei aut zmieniają się też w zależności od regionu. I tak wybierając się do Warszawy szczególnie musimy pilnować się, gdy do stolicy ruszymy Toyotą Yaris. Po Toyocie i jej większości modeli w Warszawie musimy bacznie uważać również, gdy jesteśmy właścicielami Mazdy 6, Hondy, ale też Volkswagenów, BMW, Forda i Mercedesa.

Z luksusowych marek, po których w większości przypadków ślad urywa się za naszą wschodnią granicą kradzione są głównie: Land Rovery, Land Cruisery, Leksusy i Jaguary.

zdjęcie jest ilustracją do tekstu