Kłusowali i wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z Orzysza zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy dokonywali kłusownictwa ryb. W chwili zatrzymania sprawcy nieśli worek z rybami wartości blisko 300 złotych. Wszyscy trzej usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację, że w okolicach miejscowości Mikosze nieznani mężczyźni dokonują nielegalnego połowu ryb. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce. Po krótkiej obserwacji jeziora zauważyli, że jeden z mężczyzn stoi na brzegu. Dwaj kolejni dopływali do niego pontonem. Wszyscy trzej zostali zatrzymali. To mężczyźni w wieku od 41 do 52 lat mieszkańcy Orzysza i Pisza. Sprawcy mieli przy sobie worek z rybami, w którym były m.in.: szczupaki, leszcze i okonie. Ich wartość wyceniona została na kwotę blisko 300 złotych.

Nielegalnie złowione ryby zostały zabezpieczone przez policjantów podobnie jak wiosła, dwie drewniane deski oraz sieć rybacka typu wonton. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kłusownictwa ryb. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za nielegalny połów ryb odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.