Stracił prawo jazdy za szybką jazdę

Kierujący Volvo stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 36-letniemu mężczyźnie.

W czwartek (5 października br.) przed godz. 16.00 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Orzysz, pojazd marki Volvo. Kierujący tym autem jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie miasta do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą volvo jest 36-letni mieszkaniec Warszawy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 58 km/h mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującemu także prawo jazdy.

Od maja 2015 roku, czyli od momentu wejścia w życie przepisów dotyczących zatrzymywania praw jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym ( powyżej 50 km/h), na drogach powiatu piskiego prawo jazdy straciło już 48 kierowców. Tylko w tym roku policjanci piskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania 28 osobom.