Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet

Piscy policjanci przygotowali niespodziankę dla pań kierowców z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali przyspieszony kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”.

W środę przed Dniem KObiet, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Edukacji i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowali krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Zainteresowanie akcją było ogromne. Ostatecznie w kursie, adresowanym do do pań – kierowców, wzięło udział 12 kobiet. Najpierw odbyła się część teoretyczna w piskiej komendzie. Policjanci drogówki przypomnieli uczestniczkom kursu najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. W dalszej części policjantka przedstawiła założenia funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mówiła w jaki prosty można z niej skorzystać mając tym samym wpływ na poprawę bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Część teoretyczną zakończył kom. Marcin Karmowski, który wręczył paniom pamiątkowe dyplomy oraz kamizelki odblaskowe.Nie brakowało też ciekawych pytań ze strony pań. Była m.in. dyskusja na temat wożenia dzieci w fotelikach oraz jazdy samochodem w szpilkach.

Przyszedł wreszcie czas na oczekiwaną jazdę samochodem pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeżdżąc samochodem z trojlerami, które symulacją warunki poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy na skutek poślizgu auto kilkukrotnie obracało się.

Po przejażdżce uczestniczki kursu były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania z takiej jazdy. Mogły bowiem dowiedzieć się, w jaki bezpieczny sposób można wyprowadzić samochód z poślizgu. Wszystko pod okiem instruktora nauki jazdy, pana Andrzeja Sawickiego. Panie były bardzo zadowolone z możliwości uczestniczenia w kursie „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Powiedziały, że był to bardzo fajny i trafiony pomysł ze strony policjantów.