Kierowca był trzeźwy, ale zachowywał się nerwowo…

Kilka dni wcześniej zażywał środki odurzające na imprezie z nieznajomymi mu ludźmi. Kierowca audi był pod wpływem marihuany. Teraz grozi mu kara do 2 lat wiezienia.

Wczoraj (10 lipca) w Wojnowie po godz. 18 policjanci z komisariatu w Rucianem-Nidzie 00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Był to 21-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida.

Funkcjonariusze sprawdzili wymagane dokumenty, a następnie stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Podczas kontroli drogowej zachowywał się jednak nerwowo i miał wyraźnie przekrwione źrenice. Policjanci mieli podejrzenie, że 21-latek może być pod działaniem środków odurzających. Poddali kierującego badaniu testerem. Wykazał, że mężczyzna znajduje się pod działaniem marihuany. Kierujący powiedział policjantom, że kilka dni temu zażywał środki odurzające na imprezie z nieznajomymi mu ludźmi.

W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do badań. Jeśli dalsze analizy krwi potwierdzą, że 21-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.