Jechała bez powietrza w oponach-wcześniej wypiła dwie „setki” wódki

Nie miała powietrza w dwóch kołach Alfy Romeo jednak usilnie kontynuowała jazdę samochodem. Kobiecie udało się dojechać na parking pod domem-tam zatrzymała ją policja.

We wtorek późnym wieczorem do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił taksówkarz jednej z korporacji i poinformował, że właśnie jedzie za kierującą Alfą Romeo, która mimo braku powietrza w dwóch kołach usilnie kontynuuje jazdę.

Kierująca jechała “wężykiem” czym stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W drogę za kierującą alfą romeo ruszył policyjny patrol, który zatrzymał kobietę na parkingu w miejscu zamieszkania. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów oraz taksówkarza i wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie 30-latki. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że godzinę wcześniej wypiła ok. 200 ml wódki.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz 30-latka za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło KWP w Olsztynie
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu