Duże konwoje wojsk amerykańskich przejadą przez Pisz

W najbliższych dniach kierowcy i mieszkańcy powiatu piskiego muszą przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu drogowym. W czwartek i piątek przez Pisz przejadą duże kolumny wojsk NATO, które stacjonować będą w Bemowie Piskim.

Próbkę przejazdu kolumny żołnierzy amerykańskich mieszkańcy Pisza mieli już w piątek. Około godz. 15 robiąc spore „zamieszanie” przez miasto przejechała kolumna złożona z kilkunastu potężnych ciężarówek. Każdy z pojazdów na lawetach przewoził duże kontenery. Samochody pilotowane przez żandarmerię wojskową minęły skrzyżowanie na Orzysz i skierowały się w stronę Szerokiego Boru Piskiego.

Z informacji Starostwa Powiatowego w Piszu wynika, że właściwe przemieszczenie się wojska zaplanowano w 2 kolumnach, obie kolumny przekroczą teren województwa warmińsko- mazurskiego w dniach 30 i 31 marca około godziny 10.00.

Przewidywany wjazd pierwszej kolumny zaplanowano w czwartek 30 marca. Kolumna marszowa będzie składała się z 7 kolumn podziałowych (odpowiednio: 15, 20, 19, 18, 18, 18, 20 pojazdów + przyczepy) .

Przewidywany wjazd drugiej kolumny odbędzie się 31 marca (piątek). Kolumna marszowa będzie składała się z 8 kolumn podziałowych (odpowiednio: 14, 10, 19, 19, 19, 14, 18, 17 pojazdów + przyczepy).

Grupa wojsk USA, gotowa do prowadzenia obronnych działań bojowych w ramach tzw. przesmyku suwalskiego, współpracować i taktycznie podlegać będzie 15. Brygadzie Zmechanizowanej z Giżycka.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności poruszając się po drogach, którymi prowadzone będą kolumny wojsk.

Źródło Starostwo Powiatowe w Piszu