Pisz w 35-piątą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Dziś 13 grudnia – data, która w pamięci tysięcy Polaków pozostanie symbolem prześladowań, represji i ofiar jakie pociągnęło za sobą wprowadzenie przez Wojciecha Jaruzelskiego stojącego na czele WRON stanu wojennego.

dsc_0011

Pamięć ofiar tych tragicznych dla narodu polskiego wydarzeń o godz. 9 rano składając kwiaty pod Pomnikiem Wolności uczcili burmistrz i starosta Pisza, przedstawiciele radny gminy i powiatu oraz dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji gminnych.

W uroczystości związanych z upamiętnieniem ofiar stanu wojennego mieszkańcy mogą włączyć się uczestnicząc w Mszy świętej, w intencji Ojczyzny, która o godz. 18 odprawiona zostanie w pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

Po nabożeństwie pod Pomnikiem Wolności złożone zostaną kwiaty, zapłoną znicze. Około godz. 19.15 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu odbędzie się koncert „Historia jaka jest, każdy… słyszy”. Wykonanie i aranżacja: połączone siły uczniów „Starego Ogólniaka” i „Katolika” oraz Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Wprowadzenie historyczne przedstawi Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie.