Kolejny miłośnik narkotyków z amfetaminą w slipkach

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Passat. Kierujący był trzeźwy, ale zachowywał się nerwowo.

W środę tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Za kierownicą siedział mężczyzna. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Podczas kontroli drogowej mężczyzna zachowywał się nerwowo i miał wyraźnie przekrwione źrenice. Policjanci mieli podejrzenie, że kierujący może być pod działaniem środków odurzających. Poddali go badaniu testerem, który wykazał, że rzeczywiście tak jest. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego samochód został zholowany.

Policjanci wykonywali dalsze czynności z udziałem 34-talka w komisariacie. To właśnie tam sprawdzili, czy mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych zabronionych przedmiotów. Podczas przeszukania znaleźli u niego woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który okazał się być amfetaminą. Schowany był w slipkach mężczyzny. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 34-latka w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jeśli dalsze analizy laboratoryjne potwierdza, że zabezpieczony przez funkcjonariuszy biały proszek to amfetamina, 34-latkowi grozi kara nawet 3 lat pobawienia wolności.