Artystyczne stypendium od marszałka

Joanna Kamieniecka, dyrektor Domu Kultury w Orzyszu, otrzymała stypendium artystyczne przyznawane przez marszałka województwa. Dzięki wsparciu planuje wydać autorską płytę z piosenką literacką, a w projekt zaangażuje lokalnych muzyków.

Na liście stypendystów marszałka województwa, którzy otrzymają wsparcie na realizację swoich artystycznych pasji znalazła się Joanna Kamieniecka, dyrektor Domu Kultury w Orzyszu. Gala wręczenia stypendiów odbyła się we wtorek w Olsztynie.

Joanna Kamieniecka chce przygotować autorską płytę z piosenką literacką. Do współpracy zaprosiła kilku lokalnych artystów, z którymi współpracuje od lat i razem notowali sukcesy. Na płycie będzie można usłyszeć Lidię Graczyk, Pawła Neumanna, Małgorzatę Kalinowską oraz Krzysztofa Roszko.

W tym roku kapituła wytypowała 14 najciekawszych projektów w województwie z dziedzin takich jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami i dziedzictwo niematerialne. Stypendium wynosi 700 zł miesięcznie. Będzie wypłacane przez pół roku. O dofinansowanie ubiegało się blisko 50 osób.