Posadził za kierownicę 15-latkę, bo sam był pijany

O 25 lat próbowała postarzeć się młoda dziewczyna zatrzymana za kierownicą mercedesa w Zdorach. 15-latka utrzymywała, że jest dużo starsza i ma prawo jazdy, ale zostawiła w domu. Jej pasażerem był pijany 39-latek.

Niezłą bajkę wymyśliła młoda dziewczyna, która kierowała mercedesem zatrzymanym przez policjantów do kontroli drogowej w środę w Zdorach. 15-latka próbowała wmówić funkcjonariuszom, że ma 40 lat, a dokumenty zostawiła w domu. Szybko została jednak zdemaskowana.

– Policjanci drogówki ustalili dane personalne kierującej – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Okazało się, że jest to 15-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego. Z uwagi na swój wiek dziewczyna nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami. Obok dziewczyny siedział nietrzeźwy 39-letni mężczyzna.

Okazało się, że nastolatka siadła za kierownicę na prośbę znajomego. Pijany mężczyzna w ten sposób chciał uniknąć konsekwencji, które grożą za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Teraz oboje zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

–  15-latka odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich  za jazdę samochodem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do tożsamości własnej osoby – wyjaśnia Anna Szypczyńska. – Pasażer pociągnięty zostanie do odpowiedzialności za popełnienie wykroczenia polegającego na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu  przez osobę nie mającą uprawnień.

Ani nastolatka, ani pijany właściciel mercedesa nie mogli kontynuować podróży za kierownicą auta. W związku z tym samochód przekazano osobie wskazanej przez mężczyznę.