Piszanie rozbili Małą Ligę Żubrów

W sobotę w Białymstoku odbył się finał Małej Ligi Żubrów w roczniku 2004. Dominację w rozgrywkach 12-latków potwierdzili reprezentanci TSK Roś Pisz, ogrywając w turnieju finałowym ponownie SP Puńsk i Grodno.

Bardzo efektownie po zwycięstwo w Małej Lidze Żubrów r. 2004 sięgnęli koszykarze TSK Roś Pisz. Zespół Zbigniewa Wykowskiego był niepokonany przez cały sezon. W sobotę piszanie potwierdzili dominację w turnieju finałowym.

Rozpoczęli zmagania od zwycięstwa 68:25 z SP Puńsk. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Jakub Piotrowski, który zdobył aż 20 „oczek”. Duża przewaga TSK Roś pozwoliła trenerowi rotować składem, a do protokołu sędziowskiego dzięki celnym rzutom trafiło aż 10 z 12 chłopców.

Finał turnieju był międzynarodowym starciem. Naprzeciwko reprezentantów TSK Roś stanęli Białorusini z Grodna. Rywale lepiej poradzili sobie z wagą spotkania i pierwszą kwartę wygrali 7:0. Piszanie po raz pierwszy w sezonie zanotowali tak słaby okres gry, ale potem wszystko wróciło do normy.

Do przerwy nasi reprezentanci prowadzili 12:7, a po kolejnej ćwiartce było już 22:8. Ostatecznie zwyciężyli 29:18, a wynik ustalił Oliwier Duchnowski, popisując się celnym rzutem za 3 punkty. Dodatkowo wyróżniono go tytułem najlepszego zawodnika TSK w turnieju finałowym.