Dobre otwarcie Pucharu Polski

Reprezentanci PMOS Pisz uplasowali się na podium we wszystkich klasyfikacjach podczas regat o Puchar Mikołajek, inauguracji Pucharu Polski w klasie Cadet. Najwyżej uplasowali się Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk, którzy zajęli 3. miejsce.

W Mikołajkach zainaugurowano nowy sezon Pucharu Polski w żeglarskiej klasie Cadet. W stawce blisko 20 załóg, były trzy reprezentujące PMOS Pisz. Najwyżej, na 3. miejscu, uplasowali się Piotr Leymańczyk i jego 10-letnia załogantka Julia Mielewczyk. Dla załogi, która nie wzięła udziału w zagranicznym zgrupowaniu kadry Polski na Węgrzech, był to pierwszy start w tym sezonie.

Na 5. miejscu uplasowali się Paweł Grabowski i Krystian Krysiak. Chłopcy zanotowali zwycięstwo w czwartym wyścigu. W całych regatach uzbierali o punkcik więcej niż Piotr i Julia, a załogi PMOS rozdzielili jeszcze żeglarze z Giżycka.

11. miejsce w klasyfikacji końcowej to wynik Magdaleny Leymańczyk i Zuzanna Zachłowska. Podopieczne Józefa Bąka stanęły jednak na podium w dwóch klasyfikacjach dodatkowych. Zajęły 2. miejsce wśród dziewcząt oraz młodzików, czyli zawodników do 14. roku życia.