Dobry turniej w Łysych

Zespoły Agrocentrum i FC Jeże z powiatu piskiego należały do najlepszych ekip turnieju halowego w Łysych. Obie zakończyły zmagania na podium, tuż za reprezentantami gospodarzy.

Drużyny występujące w rozgrywkach halowych w Białej Piskiej, znalazły sposób na wypełnienie przerwy w rozgrywkach w trakcie ferii. W sobotę odbywał się turniej halowy w Łysych, a w stawce 13 zespołów rywalizowały Agrocentrum i FC Jeże.
Obie ekipy należały do czołówki uczestników X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ks. Proboszcza Parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych. Co ciekawe, los skojarzył oba zespoły w fazie grupowej. Lepszy bilans punktowy zanotowało Agrocentrum, awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Zespół z Jeży także przebrnął ten etap eliminacji.
Ćwierćfinałowe starcia potoczyły się po myśli zespołów z powiatu piskiego. Agrocentrum w półfinale trafiło na zespół z Wejda i zapewniło sobie grę o główne trofeum. Porażki 0:1 doznał za to zespół z Jeży, który trafił na mocną drużynę gospodarzy z ligowymi zawodnikami Tęczy Łyse. Miejscowi poradzili sobie także w finale, pokonując Agrocentrum. Jeże w meczu o 3. miejsce wygrały 2:0, zapewniając sobie miejsce na podium.
Dwaj zawodnicy Agrocentrum otrzymali nagrody indywidualne. Paweł Kowalczyk został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju, a Jakuba Gentka wyróżniono tytułem najlepszego bramkarza.

Skład FC Jeże:
Mateusz Gruszczyński – Bartek Duda, Marcin Andrzejczyk, Tomasz Jakubczyk, Damian Kazimierski, Artur Gruszczyński, Jakub Wieczorek, Krystian Chudzik, Patryk Jakubczyk, Paweł Owczarczyk, Kamil Poreda