To będzie rekord – 250 osób pobiegnie dla Olimpii

Ponad 250 osób zapisało się na II Bieg Charytatywny „Razem dla Olimpii”. Impreza odbędzie się w niedzielę, a cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Olimpii Głowackiej z Białej Piskiej.

Ogromne zainteresowanie wzbudził II Bieg Charytatywny „Razem dla Olimpii”, który w niedzielę odbędzie się w Piszu. Na liście startowej znajduje się ponad 250 zawodników, którzy pobiegną na 2 lub 5 km. Organizatorzy mają ostatnie dni, by spiąć wszystko na ostatni guzik, ale już wiadomo, że udało im się wygrać honorowy zakład. Na wskazane konto zaczęły spływać wpłaty w wysokości 120 zł od osób, które go przyjęły.

Bieg to nie jedyna atrakcja niedzielnego wydarzenia, które odbędzie się w Lesie Miejskim przy ul. Parkowej. Ważną częścią imprezy są licytacje. Przygotowano naprawdę interesujące upominki i fanty. Do zgarnięcia będą także produkty i usługi lokalnych firm. Licytacje już ruszyły w Internecie na facebokowym profilu II Bieg Charytatywny „Razem dla Olimpii”.

Dochód z biegu zostanie przeznaczony na leczenie Olimpii Głowackiej. Dziewczynka z Białej Piskiej choruje na ciężką i śmiertelną chorobę (ceroidolipofuscynozę nauronalną NCL2). Jedyną szansą na leczenie są prowadzone przez amerykańską firmę badania kliniczne nad nowym lekiem, który może uratować życie Olimpii.