Żeglarze z Pisza jadą do Francji

Grupa zawodników klasy Optymist z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu w kwietniu weźmie udział w obozie żeglarskim we Francji. Piszanie złożą rewizytę w klubie, którego zawodników gościli wiosną ubiegłego roku.

Blisko tydzień spędzą we Francji młodzi żeglarze z Pisza, którzy wezmą udział w wymianie młodzieży organizowanej przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu. Wyjazd organizowany jest z myślą o najmłodszych zawodnikach w piskiej bazie, którzy trenują w grupie klasy Optymist pod okiem Grzegorza Bazydło i Tadeusza Swerpla.

Współpracę z klubem żeglarskim z Francji nawiązano w ubiegłym roku. W kwietniu w Piszu gościło ośmioro zawodników wraz z trenerem. Odbywały się wspólne treningi na jeziorze Roś, zajęcia integracyjne, a na koniec zorganizowano regaty, podczas których goście pokazali, że znakomicie radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Obóz we Francji planowany jest od 10 do 16 kwietnia. Udział weźmie ośmioro zawodników i dwóch opiekunów. Wyjazd udało się sfinansować m.in. dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.