Paulina odnaleziona

Blisko dwa tygodnie trwały poszukiwania 16-letniej Pauliny z Wierzbin w gminie Orzysz. Dziewczyna 8 stycznia wyszła z domu do szkoły, gdzie nie dotarła. Na noc nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z najbliższymi.

Zaniepokojona rodzina o zaginięciu Pauliny powiadomiła [olicję. Dziewczyna została odnaleziona w Ełku, dzięki współpracy z tamtejszymi policjantami. Jej miejsce pobytu piscy funkcjonariusze ustalili na podstawie adresu komputera, z którego wysłała wiadomość do matki. Teraz sprawą nastolatki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W trakcie wykonywanych czynności w tej sprawie funkcjonariusze otrzymali informację od matki, że córka napisała do niej kilka wiadomości sms. Natychmiast podjęto czynności mające na celu namierzenie telefonu komórkowego nastolatki. Matka dodała też, że córka przysłała jej jeszcze wiadomości mailową. Idąc tym tropem piscy policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Olsztynie, którzy pomogli w ustaleniu adresu IP komputera, z którego wiadomość została wysłana. Dzięki tej współpracy ustalono, że Paulina przebywa w Ełku.

Piscy kryminalni nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Ełku Kiedy ełccy policjanci pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że Pauliny tam nie ma. Funkcjonariusze ustalili jednak, że przebywa ona w pobliskim mieszkaniu, które sprawdzili. Znaleźli tam nastolatkę. Dziewczyna powiedziała, że przebywa dobrowolnie u swojego chłopaka. Odnalezioną 16-latkę, całą i zdrową, przekazano pod opiekę matce.

źródło: KPP Pisz