Weekend na drogach – wypadek i kolizje

W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, pracowali na miejscu wypadku drogowego, trzech kolizji i zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.

Wypadek miał miejsce w sobotę (25 marca br.) po godz. 17.00 na drodze powiatowej między Rucianem – Nidą a Wejsunami, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault jechał w kierunku miejscowości Wejsuny. Postanowił wyprzedzić jadące przed nim BMW. Wykonując ten manewr zauważył, że z przeciwka jedzie jakiś samochód. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia próbował zjechać na swój pas ruchu, ale stracił panowanie nad autem i ostatecznie uderzył w jadącego z przeciwka golfa. Samochodem marki Renault kierował 40-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Za kierownicą volkswagena golfa siedziała 57-letnia mieszkanka pobliskiej miejscowości. Kierowcy obu aut zabrani zostali do szpitala. W wypadku ranna została też pasażerka jadąca renault, która śmigłowcem przetransportowana została do szpitala w Olsztynie. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
W piątek (24 marca br.) po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 63 między Piszem a Orzyszem doszło do zderzenia busa i samochodu osobowego. Kierująca pojazdem marki Citroen, 27-letnia mieszkanka Giżycka, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył jadącego przed nią pojazdu marki Renault Master. W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Kierująca citroenem ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielę (26 marca br.) przed godz. 16.00 w Orzyszu na ul. Wojska Polskiego. Jednośladem jechał 26-letni mieszkaniec tego miasta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie rowerzysta ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500zł.