Długi weekend na drogach

Miniony długi weekend na drogach powiatu piskiego był wyjątkowo bezpieczny. Na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej niegroźnej kolizji.

Za nami długi weekend, który na drogach powiatu piskiego był wyjątkowo bezpieczny. Nie doszło bowiem do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej niegroźnej kolizji drogowej.
Zdarzenie to miało miejsce w piątek (6 stycznia br.) po godz. 20.00 na trasie Pisz- Biała Piska. W okolicach miejscowości Babrosty kierujący pojazdem marki Audi uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
W trakcie weekendu policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Było to piątek po północy, kiedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że po miejscowości Drygały samochodem marki VW Touran jeździ nietrzeźwy kierowca. Policyjny patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej. Już po otwarciu drzwi tego auta wyraźnie czuć było alkohol od kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca gminy Biała Piska wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Prawo jazdy straciła także kierująca pojazdem marki Seat, która jechała przez miejscowość Mikosze z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 27-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 zł , a na jej konto wpłynęło 13 punktów karnych.