Weekend na drogach – pijani za kółkiem

Pomimo kar i apeli policji, kierowcy w dalszym ciągu wsiadają za kierownice pojazdów pod wpływem alkoholu i popisują się brawurą.

Winiony weekend piska policja wyeliminowała z ruchu kilku pijanych kierowców oraz motorowodniaków. W piątek o godz. 21:45 w miejscowości Maldanin policjanci zatrzymali do kontroli VW kierowanego przez 25-latka. Badanie Alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

W sobotę około godz. 18:50 w Białej Piskiej, na podstawie zgłoszenia dokonanego przez obywatela, policjanci zatrzymali do kontroli auto kierowane przez 28-latka. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu w organizmie i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Niecałe dwie godziny później w Piszu na ul. Klementowskiego, również na podstawie zgłoszenia dokonanego przez obywatela, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-latka kierującego osobowym VW. Jak się okazało, kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy nietrzeźwi kierujący wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę po godz. 9:10 na ul. Orzyskiej w Piszu w trakcie patrolu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który rozpędził swoje auto w obszarze zabudowanym do 104 km/h. Kierująca pojazdem 43-latka z Ełku za przekroczenie dopuszczalnej prędkości została ukarana mandatem w wysokości 400 zł i 10 pkt karnymi. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h zostały zatrzymane jej uprawnienia do kierowania pojazdami.
Taką samą karą ukarany został 33-latek, który po godz. 12:40 w miejscowości Babrosty rozpędził swojego nissana do 101 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h.

W sobotę około godz. 16:50 na jeziorze Bełdany w pobliżu miejscowości Wierzba, policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli łódź motorową z zamontowanym zaburtowym silnikiem o mocy 150 KM. Sternikiem był 31-latek z Pruszcza Gdańskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.