Po raz trzeci wsiadł za kierownicę kompletnie pijany

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci piskiej prewencji zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Pisz, kierującego pojazdem marki Peugeot. Mężczyzna był kompletnie pijany.

Już trzeci raz w tym roku policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Pisz, który będąc pod znacznym działaniem alkoholu kierował pojazdem samochodem. Do kontroli drogowej zatrzymany został we wtorek wieczorem dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Kierujący pojazdem marki Peugeot był kompletnie pijany. Funkcjonariusze wyraźnie czuli od niego alkohol. Poza tym mężczyzna nie był w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach. W jego samochodzie na fotelu pasażera leżały zakupy. Wśród nich była pusta butelka po wódce. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pobrana mu została krew do dalszych badań. Funkcjonariusze ustalili też, że 56-latek nie posiada uprawnień do kierowania.
Podobna sytuacja miała miejsce 5 maja br. Tego dnia mężczyzna ten także kierował peugeotem będąc pod znacznym działaniem alkoholu. Wówczas również został zatrzymany dzięki zgłoszeniu obywatela. Po otrzymaniu wyników krwi policjanci przedstawią 59-latkowi zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.