To były bezpieczne święta na drogach – policyjna akcja jeszcze trwa

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend- Boże Narodzenie”. Do tej pory na drogach powiatu piskiego doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wracając do domu stracił panowanie nad autem. Samochód dachował.

Bardzo poważnie wyglądało zdarzenie drogowe, do którego doszło 26 grudnia br. przed godz. 14.00 na trasie Pisz-Jeże. To właśnie tam dachował pojazd marki Audi. Jak się okazało za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Wyszkowa. Kierowcy nic się nie stało. Mężczyzna jechał sam, choć początkowo twierdził, że z kolegą, który się oddalił. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na podstawie czynności przeprowadzonych przez policjantów na miejscu zdarzenia wynikało, że 21-latek jechał sam i to właśnie on kierował audi. W tej sytuacji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie kwestionował swojej winy, Nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali też w dniu 24 grudnia br. dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. W okolicach Rucianego – Nidy patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Za kierownicą siedział 66-letni mieszkaniec gminy. Już podczas rozmowy policjanci czuli alkohol od kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obu kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo będą odpowiadali przed sądem. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Stracili prawko za prędkość

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Stąd patrole drogówki reagują na wykroczenia związane z przekraczaniem przez kierujących prędkości zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

W ten sposób dwóch kierujących straciło w święta prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Obaj zostali zatrzymani do kontroli drogowej w dniu 26 grudnia br. Pierwszy z nich jechał pojazdem marki Audi. Przez miejscowość Kociołek Szlachecki przejeżdżał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Warszawy. Drugi kierowca jechał ulicami Pisza z prędkością 101 km/h. Pojazdem marki Audi kierował 29-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Obaj kierujący stracili prawa jazdy. Ukarani zostali też przez funkcjonariuszy mandatami karnymi oraz nałożone zostały na nich punkty karne. Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” trwa do 29 grudnia br. Jej podstawowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Stąd policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Zdarzenie drogowe na trasie Pisz- Jeże
Fot. KPP w Piszu