Wyjątkowy wandalizm zasługuję na wysoką karę

Wyjątkowego wandala zatrzymała orzyska policja. 57-leni mężczyzna niszczył ławki i stoły na miejskich promenadach, podpalał też kontenery na śmieci.

Policjanci z Orzysza w lipcu br. zatrzymali mieszkańca miasta podejrzanego o podpalenie dwóch kontenerów na śmieci. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Okazało się, że ten sam sprawca zniszczył sprzęty na promenadzie w Orzyszu i podpalił kolejne dwa kontenery na śmieci. Tym razem usłyszał kolejne cztery zarzuty zniszczenia mienia.
W lipcu br. orzyscy policjanci zatrzymali 57-latka podejrzanego o podpalenie dwóch kontenerów na śmieci. Zatrzymany wówczas sprawca zniszczenia mienia usłyszał dwa zarzuty. Kilka dni temu ten sam Orzyszanin został po raz kolejny zatrzymany przez policję. Podejrzany jest on o dokonanie kolejnych zniszczeń na terenie miasta. Jak ustalili kryminalni sprawca w lipcu br, działając pod osłoną nocy, umyślnie zniszczył stolik na terenie promenady w Orzyszu. Gmina Orzysz, która jest właścicielem tego sprzętu, wyceniła wartość stolika na kwotę blisko 4000 złotych. Zatrzymany mężczyzna dokonał też umyślnego zniszczenia parkowej ławki wartości blisko 1300 złotych. Wyjaśniając okoliczności tych zdarzeń policjanci z Orzysza ustalili, że 57-latek w czerwcu br. dokonał też zniszczenia dwóch kolejnych kontenerów na śmieci podpalając je. Łączna wartość zniszczeń oszacowana została przez właścicieli na kwotę około 2000 złotych. Mężczyźnie grozi kara nawet 7 i pół roku pozbawienia wolności.