Święto w 100-lecie powołania Polskiej Policji

Szczególny charakter miały dzisiejsze obchody Święta Policji w piskiej komendzie, za sprawą obchodów 100-lecia powołania Polskiej Policji.

Rozpoczęte Mszą Świętą w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela uroczystości odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu i były okazją do wręczenia wyróżnień i awansów 29 funkcjonariuszom z piskiej komendy. Uczestniczyli w nich: komendant wojewódzki policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasz Klimek, przedstawiciele wojewody warmińsko – mazurskiego oraz lokalnych samorządów, służb mundurowych i instytucji  na co dzień współpracujących z policją.

– Poczucie bezpieczeństwa i gwarancja poszanowania prawa należą do wartości, które ludzie cenią sobie nad wyraz szczególnie. 89 proc. obywateli czuje się w Polsce bezpiecznie, a aż 98 proc. deklaruje, że czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka. To dla nas policjantów największe uznanie. Powód do dumy i zadowolenia – mówił mł. Insp. Marcin Kubas, komendant powiatowy policji w Piszu. – Tak wysokie poczucie bezpieczeństwa możliwe jest dzięki większej skuteczności w walce z przestępczością, ale także dzięki codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy.

Mł.insp. Marcin Kubas pogratulował awansu wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom, a także złożył im serdeczne życzenia z okazji jubileuszowego Święta Policji oraz podziękował za pełną zaangażowania i poświęcenia codzienną służbę. Złożył również podziękowania przedstawicielom samorządów i służb za współprace i wsparcie. W ramach podziękowania  za pomoc i zaangażowanie w realizacji zadań w trosce o bezpieczeństwo gmin powiatu piskiego, wręczył okolicznościowe dyplomy staroście piskiemu Andrzejowi Nowickiemu oraz burmistrzom: Pisza – Januszowi Puchalskiem, Orzysza – Zbigniewowi Włodkowskiemu, Białej Piskiej – Beacie Sokołowskiej i Rucianego – Nidy – Piotrowi Felińskiemu.

Awanse otrzymali

Awans na nadkomisarza otrzymał kom. Grzegorz Kobeszko
na komisarza – podkom. Grzegorz Kotuła
na asp. sztabowego – st. asp. Wojciech Koprowski
na stopień st. asp. – asp. Sebastian Ferdyn, asp. Piotr Głogowski, asp. Monika Miara, asp. Tomasz Mikicin,
na stopień aspirata – mł. asp. Mariusz Boratyński, mł. asp. Adam Trzonkowski
na stopień młodszego aspiranta – sierż. sztab. Marcin Makowiecki, sierż. sztab. Tomasz Nadolny, sierż. sztab. Karol Zadroga.
na stopień sierżanta sztabowego – st. sierż. Adrian Dąbkowski
Na sierżanta – st. posterunkowy Filipkowski Patryk, st. posterunkowy Łosiak Mateusz, st. posterunkowy Joanna Pieloszczyk
na stopień starszy posterunkowy – posterunkowy Radosław Grabowski, Krzysztof Łęg, Sebastian Wojtyła, Jakub Wygnał.
Awans na mł. insp. otrzymał także komendant powiatowy podinspektor Marcin Kubas. Akt mianowania odebrał podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 2 sierpnia w Kętrzynie.
St. asp. Arkadiusz Wysocki z wydziału kryminalnego KPP w Piszu został uhonorowany Brązową Odznaką “Zasłużony Policjant”.