Długi weekend na drogach zaczął się kolizyjnie

Dwie kolizje w tym samym miejscu w ciągu zaledwie godziny wydarzyły się w sobotę w Piszu. Do poważnej kolizji z udziałem trzech samochodów doszło wczoraj w Szerokim Borze.

W sobotę 27 kwietnia br. przed godz. 13.00 w Piszu na skrzyżowaniu ulic Czerniewskiego i Wojska Polskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu zderzyły się seat z fordem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że pojazd marki Kia jechał ulicą Czerniewskiego w kierunku Białej Piskiej. Samochód marki Skoda wyjeżdżał z ulicy Wojska Polskiego, jadąc od strony ul. Warszawskiej. Kierowca skody wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi kia. Doszło do zderzenia aut, w wyniku czego dwoje pasażerów pojazdu marki Kia zabrano do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń.

W rozmowie z kierowcą skody policjanci ustalili, że zapatrzył się na nawigację samochodową i nie zauważył znaku A-7, dlatego wymusił pierwszeństwo przejazdu. Godzinę wcześniej na tym samym skrzyżowaniu również doszło do zdarzenia drogowego. Tym razem kierująca pojazdem marki seat toledo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki ford mondeo. Kierująca seatem ukarana została przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

We wtorek na trasie Pisz – Ruciane – Nida doszło do kolizji z udziałem trzech aut. Groźna sytuacja wydarzyła się na łuku drogi w miejscowości Szeroki Bór. W zdarzeniu brały udział dwa auta osobowe i bus. Dwa z pojazdów zatrzymały się w rowie. Na szczęście nikt z kierowców i pasażerów nie doznał poważniejszych obrażeń.