Pisz – Wypadek na Czerniewskiego – pieszy w stanie ciężkim

66-letni mężczyzna został potrącony dziś wieczorem na przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego w Piszu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18. samochód osobowy marki skoda uderzył w przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Do wypadku doszło na feralnym przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego. W ostatnich latach to już trzecie zdarzenie z udziałem pieszych w tamtym miejscu. 66-letni mężczyzna to mieszkaniec Pisza.

– Pojazdem kierował 22-latek z Pisza. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy – poinformowała mł. asp. Monika Boratyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Ofiara wypadku w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Mimo, że od kilku miesięcy Pisz dysponuje nowoczesnym lądowiskiem dla lotniczych jednostek ratowniczych na. ul Warszawskiej, medikopter lądował jak dawniej na płycie stadionu miejskiego.

 

Okolice i samo przejście dla pieszych na ul. Czerniawskiego to wyjątkowo niebezpieczne miejsce, zwłaszcza podczas trudnych warunków pogodowych. Dodatkowo jest ono słabo oświetlone. Dzisiaj warunki wyjątkowo nie sprzyjały bezpiecznej jeździe, szczególnie miejscowe oblodzenia nawierzchni. Przyczyny wypadku ustalała na miejscu policja.