Pisz – Wypadek na Czerniewskiego – pieszy w stanie ciężkim

66-letni mężczyzna został potrącony dziś wieczorem na przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego w Piszu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18. samochód osobowy marki skoda uderzył w przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Do wypadku doszło na feralnym przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego. W ostatnich latach to już trzecie zdarzenie z udziałem pieszych w tamtym miejscu. 66-letni mężczyzna to mieszkaniec Pisza.

– Pojazdem kierował 22-latek z Pisza. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy – poinformowała mł. asp. Monika Boratyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Ofiara wypadku w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Mimo, że od kilku miesięcy Pisz dysponuje nowoczesnym lądowiskiem dla lotniczych jednostek ratowniczych na. ul Warszawskiej, medikopter lądował jak dawniej na płycie stadionu miejskiego.

 

Okolice i samo przejście dla pieszych na ul. Czerniawskiego to wyjątkowo niebezpieczne miejsce, zwłaszcza podczas trudnych warunków pogodowych. Dodatkowo jest ono słabo oświetlone. Dzisiaj warunki wyjątkowo nie sprzyjały bezpiecznej jeździe, szczególnie miejscowe oblodzenia nawierzchni. Przyczyny wypadku ustalała na miejscu policja.

 • Janek

  Po pierwsze, to przejście jest nieoświetlone dostatecznie, a po drugie to policja stoi tam gdzie nabija więcej punktów, a nie tam gdzie jest zagrożenie. W Maldaninie 2- 3 godzinki i już limit nabity i mandaty po 200 – 300 zł, a na Czerniewskiego trzeba cały dzień stać.

  • Nieznany

   A moim zdaniem to nie jest wina policji tylko zarówno pieszych i kierowców. Jestem tak samo kierowcą i wiem jak zachowują się piesi i rowerzyści na przejściach a i kierowcy też nie przestrzegają przepisów. Aktualnie te przejście dla pieszych powinno już po pierwszym zdarzeniu być tak widoczne, że jak by nawet kot przechodził powinno być dla kierowcy widać. Ja się pytam co władze robią w takich sprawach skoro takie wypadki są częste w danym miejscu. Ja powiem jedno niech władze jeszcze bardziej wieczorami ograniczają widoczność i niech wygaszają latarnie!!!!!!!!!

  • Radek .

   Ale że co. Gdzie będzie wypadek to tam policja ma zaraz stać i pilnować porządku? Chore myślenie

 • gol

  To po co tyle kasy władowano w te lądowisko? Cytat ze strony posła na sejm RP z Pisza”
  Nowe lądowisko jest profesjonalnie przygotowane do całodobowego
  lądowania i startów śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jest
  odpowiednio oświetlone, ma też urządzenia służące do pomiaru siły i
  kierunku wiatru. Połączone jest też wizyjnie ze piskim Szpitalnym
  Oddziałem Ratowniczym. Inwestycja, która powstała przy szpitalu to
  maksymalne podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno dla mieszkańców,
  jak i turystów, którzy mają szansę szybciej trafić do szpitala, albo też
  mogą być przetransportowani między placówkami.”
  I co ?

  • no

   Lądowisko nie jest dopuszczone do korzystania w nocy

 • xxx

  policja powinna patrolować całe miasto, a nie codziennie stolarza na orzyskiej pilnować.

 • kierowca

  Dziwię się tym, którzy zrzucają winę jak nie na policję, to na ciemność.
  A przecież wszystkie przejścia dla pieszych są oznakowane – nie tylko poziomo, ale również pionowo: kierowca widzi, że zbliża się do przejścia, powinien zachować szczególną ostrożność. Przyznajcie się kierowcy: ilu z Was o tym pamięta?
  Z drugiej strony: jakże irytujący są rowerzyści, którzy zamiast przeprowadzić rower przez przejście, to przejeżdżają po nim jakby każde łączyło ścieżki rowerowe! I jeszcze ma taki / taka pretensje, że samochód zatrzymuje się w ostatniej chwili…
  A zupełnie na koniec: ulica to nie Le Mans, Panie i Panowie kierowcy.

 • kamil

  A nie da sie postawic w tym miejscu kladki dla pieszych?Swiatla tylko spowolniaja plynny ruch pojazdow.Wystapic z takim wnioskiem do Gddkia,moze potraktuja przychylnie.Szkoda pieszego!

 • duzy213 .

  powiem tak , tam jest ciemno i tu jest problem…