Sukcesy naszych drużyn w pucharze.

Znicz Biała Piska i Śniardwy Orzysz zameldowały się w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Znicz wygrał na wyjeździe 2:1 z MKS Korsze, a Śniardwy odprawiły z kwitkiem ubiegłorocznego półfinalistę z Różnowa.

Dwa zespoły z powiatu piskiego zagrają w najlepszej ósemce drużyn rywalizujących w Wojewódzkim Pucharze Polski w sezonie 2018/2019. W środę 12 września awans zapewniły sobie Znicz Biała Piska oraz Śniardwy Orzysz. Dla obu ekip to wyrównanie najlepszych pucharowych osiągnięć z ostatnich lat, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Walkę o półfinały zaplanowano już w rundzie wiosennej.

Znicz w 1/8 finału zagrał pierwsze spotkanie w tej edycji WPP. Zespoły występujące w III lidze zostały włączone do rywalizacji późno, ale od razu zagrały z drużynami, które sprawiły im sporo problemów. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Borkowskiego zmierzyła się na wyjeździe z MKS Korsze, czołowym zespołem IV ligi w tym sezonie. Znicz zagrał w mocno zmienionym ustawieniu, bo kilku zawodników powoli odczuwa trudy rozgrywek III ligi prowadzonych w szybkim tempie, a dodatkowo z kadry na spotkanie wypadli gracze, którzy musieli pauzować za kartki z poprzedniej edycji WPP. Znicz po zaciętym meczu, w którym nie brakowało okazji strzeleckich, wygrał 2:1. Gole zdobyli Adrian Włoch i Patryk Gondek, który wykorzystał rzut karny.

Śniardwy w pucharowych zmaganiach mają na rozkładzie już czterech rywali. Awans do ćwierćfinałów dało im zwycięstwo 2:0 nad drużyną spod olsztyńskiego Różnowa. Sprawę załatwiły gole Bartosza Tomaszewskiego i Przemysława Niecikowskiego. Goście, którzy przed rokiem zagrali w półfinale WPP, ulegli orzyszanom po raz drugi w sezonie. Na inaugurację ligi okręgowej Śniardwy rozbiły rywala aż 4:0.

Ćwierćfinałowe pary wyłoni losowanie zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Jeśli los skojarzy Śniardwy ze Zniczem to stawka derbów będzie naprawdę wysoka.