Rowerzysta zderzył się z samochodem

We wtorek przed godz. 22.00 na terenie gminy Orzysz doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczył pojazd marki Chevrolet oraz rowerzysta.

Jak ustalili policjanci sprawcą był 25-mężczyzna jadący rowerem, który w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z osobówką. Rowerzysta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości ukarany został mandatem karnym. To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez funkcjonariuszy tego dnia na drogach powiatu piskiego.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 25-latek jadący rowerem w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Chevrolet. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierujący osobówką był trzeźwy. Rowerzysta natomiast miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

To nie jedyny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zatrzymany we wtorek przez policjantów na drogach powiatu piskiego. Przed godz. 19.00 patrol z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zauważył na terenie miasta rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie rowerzyście grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Niespełna godzinę później w Białej Piskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daf. Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec Pisza. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie weryfikacji danych personalnych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, kierowca złamał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten miał orzeczony przez sąd za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obowiązywał on od kwietnia tego roku do roku do 2022 roku.

Teraz kierowca dafa będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za złamania zakazu orzeczonego przez sąd. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Piszu