Podniebny piknik – V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza na V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe.

Impreza odbywa się już od trzech lat i powiązana z Festynem Wiejskim, organizowanym przez sołectwo Roski i sołtys Hannę Modzelewską. Wspólny piknik odbędzie się w 14-15 lipca w Rostkach koło Pisza.

Podczas V Spotkania Paralotniowego na Mazurach będzie można zobaczyć m.in. historyczną wystawę związaną z historią militarną regionu i poligonu Orzyskiego, przygotowaną przez Piskie Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa” i Grupę rekonstrukcji historycznej “Johanisburg”. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali atrakcje od mini quadów, seegway, pitebike, po bezpłatną zjeżdżalnię i trampolinę. Ponadto chętni mogą skorzystać z strzelnicy paintballowej.
Odpłatnie będzie można skorzystać z przejażdżki za kierownicą prawdziwej rajdówki WRC. A nawet wygrać taki przejazd podczas konkursu w przygotowanej atrakcji, jaką będą walki gladiatorów w formie zabawy dla publiczności.

Kto zapragnie zobaczyć świat z góry, podczas imprezy może skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub polatać samolotem Ultra Light. W trakcie imprezy odbędzie się akcja charytatywna. Przygotowane zostanie pole namiotowe dla uczestników imprezy (dostęp do prądu, wody pitnej, WC i umywalek, miejsce na ognisko, pole do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci) – bezpłatnie korzystają zarejestrowani uczestnicy do konkurencji zawodów i ich najbliższa rodzina. Osoby nie uczestniczące w konkurencjach zawodów, a chcące korzystać z pola namiotowego muszą uiścić opłatę od namiotu za cały pobyt w kwocie 30 złotych. Noclegi z większym standardem organizatorzy proszą szukać na własną rękę. Podczas imprezy będzie mógł latać tylko dron organizatora i piloci nie będą mogli korzystać z kamer do rejestru swoich lotów z powietrza.

Zachęcamy pilotów motoparalotniowych do uczestnictwa w zawodach rekreacyjnych o Puchar Mazur, zarówno tych mniej doświadczonych oraz tych bardziej. Zawody motoparalotniowe, odbywać się będą w formie oddzielnych zawodów dla amatorów (kategoria rekreacyjnie) i zawodników kadry narodowej (kategoria sportowa). Rozgrywane będą w klasach PF1 (start z nóg) oraz PL1 (trajka jednoosobowa). Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody dla uczestników. Wpisowe uczestnictwa w zawodach wynosi 100 złotych. Piloci nie uczestniczący w zawodach, a chcący poruszać się w strefie organizatora, muszą obowiązkowo rejestrować się na miejscu, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w biurze zawodów.

Program V Mazurskiego Spotkania Paralotniowego:

Piątek 13.07.2018 – Pole namiotowe Rostki – Biuro zawodów
16:00-23:00 – Możliwa rejestracja uczestników
19:00-21:30 – Ewentualne loty zarejestrowanych pilotów uczestników
Sobota 14.07.2018 – Rostki
4:30 – Brefieng pilotów
5:00 – przelot nad Jezioro Śniardwy
6:00 – Pierwsze konkurencje zawodów motoparalotniowych podzielone na klasę sportową i rekreacyjną
10:00 – zakończenie pierwszych konkurencji lądowanie na celność i strącenie pachołków
11:00 – Ogłoszenie wyników po porannych konkurencjach, biuro zawodów Świetlica Wiejska w Rostkach
16:00 – Oficjalne otwarcie imprezy
16:00-21:00 – Możliwość przejażdżki autem rajdowym
16:00-21:00 – Stoiska firm paralotniowych i innych wystawców, koła gospodyń wiejskich, darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci
16:10-19:00 – Przeprowadzenie akcji charytatywnej
6:00-21:30 – Loty widokowo-zapoznawcze jako pasażer; motoparalotnią i samolotem Ultra Light
18:00-21:00 – Dokończenie konkurencji zawodów motoparalotniowych
20:30 – Pokazy motoparalotniowe dla publiczności
21:45 – Impreza pod gwiazdami w miejscowości Rostki – plac zabaw w centrum miejscowości
22:00 – Rozdanie Nagród – plac zabaw Rostki (pole namiotowe uczestników)
Niedziela 15.07.2018
5:00 – Ewentualne dokończenie zawodów motoparalotniowych, gdyby pogoda nie dopisała
6:00 – Przelot nad J. Śniardwy dla uczestników
12:00 – zakończenie imprezy

Impreza jest uzależniona od warunków atmosferycznych i program pikniku, może ulec zmianie. Regulamin zawodów piloci znajdą na stronie wydarzenia FB i w kategorii Spotkanie Paralotniowe na Mazurach, na stronie internetowej www.mazuryparalotnie.pl/spotkania_par/

Firmy zainteresowane prezentacją swoich produktów na imprezie organizatorzy zapraszają do kontaktu. Osoby które chciałyby zarejestrować się uprzednio wcześniej na zawody lub uzyskać niezbędne informacje dotyczące przedsięwzięcia mazurskiego lub przylecieć na imprezę samolotem, motolotnią, organizatorzy proszą o kontakt tel. pod nr +48 512 959 465 lub drogą emailową mazuryparalotnie@vp.pl Więcej szczegółowych informacji na stronie www.mazuryparalotnie.pl oraz https://www.facebook.com/events/238727773368959/

Wakacyjne Szkolenie paralotniowe na Mazurach 20-26 sierpień 2018r

Paralotniarstwo jest chętnie uprawianym sportem na Mazurach. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chciałyby dołączyć do grona paralotniarzy. W sierpniu w okolicach Pisza, odbędzie się kolejne z edycji wakacyjnych mazurskich szkoleń paralotniowych. Nasi kursanci kończą szkolenie państwowym egzaminem na świadectwo kwalifikacji na pilota paralotni. Wielu z nas od dziecka marzyło o oderwaniu się od ziemi, aby wzbić się w powietrze jak ptak, by cieszyć się wolnością i niezwykłymi widokami. Świat z góry, jest o wiele piękniejszy. Jeżeli pragniesz zostać pilotem paralotni, to możesz dołączyć do tego grona. W trakcie szkolenia przewidziano także dodatkowe atrakcje.Każdy kursant może zwiedzić malowniczą okolicę Powiatu Piskiego, poprzez spływ kajakowy oraz zwiedzanie lokalnych muzeum. Podczas trwającego kursu, istnieje możliwość skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.
Osoby, które chcą spełnić swoje marzenia o lataniu na paralotni i piloci którzy pragną przypomnieć sobie nawyki, proszone są o kontakt pod numerem telefonu +48 512 959 465 lub na e-maila mazuryparalotnie@vp.pl