Będzie kara za malowanie ścian

Pod osłoną nocy, farbą w sprayu malowali napisy na budynkach.

Patrol z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, pełniąc służbę na terenie Rucianego – Nidy, zauważył trzech młodych mężczyzn, którzy sprayem malowali elewacje budynków. Na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch z nich. To 16 i 23-letni mieszkańcy Rucianego – Nidy. Obaj w momencie zatrzymania byli pod działaniem alkoholu.
W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów 23-latek wyrzucił za siebie skręta z zawartością suszu roślinnego, co nie uszło uwadze funkcjonariuszy. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.
Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Jak ustalili policjanci 23-latek wspólnie z dwoma nastolatkami farbą w sprayu malował napisy i graffiti na elewacjach trzech budynków mieszkalnych. Właściciele oszacowali wartość strat na łączną kwotę 1800 złotych. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.
Jeśli dalsze analizy laboratoryjne potwierdzą, że susz zabezpieczony przez policjantów to rzeczywiście marihuana, 23-latek usłyszy też zarzut posiadania środków odurzających.
Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci ustalili trzeciego sprawcę, który tamtego dnia zdołał uciec. To 16-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy.
Sprawą nastolatków zajmie się teraz sąd rodziny i nieletnich. 23-latkowi grozi natomiast kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.