SP nr 1 Pisz Mistrzem Województwa w Biegach Przełajowych

22780626_186533741920307_5399154546123361805_n

22788994_186533365253678_7255679688860996197_n

22789194_186533355253679_3897009913248813302_n

22814502_186533608586987_941230287098707060_n

Pobudka, jeszcze, po ciemku i podróż prawie 200 km do Nowego Miasta Lubawskiego. Jednak było warto ponieść te trudy. Do Pisza reprezentacja SP nr 1 chłopców wróciła z tytułem Mistrzów Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych rocznik 2005 i młodsi. Dziewczęta przywiozły Puchar za III miejsce.

Pierwsze na starcie stanęły dziewczynki, gdzie rywalizowały z dwunastoma reprezentacjami szkół podstawowych. Bieg był pełen emocji, a losy podium rozegrały się tak naprawdę na dwóch ostatnich zmianach gdzie dziewczyny z SP1 ostatecznie przybiegły na trzeciej pozycji za SP 7 Giżycko, SP Iława.

To jak biegły i jak walczyły do końca trudno opisać ale każda dziewczynka osiągnęła swój szczyt możliwości w swoich biegach pokazując ogromny charakter i determinację zdobywając podium i trzecie miejsce. Ogromne brawa także dla pani Ryty Kowalskiej, która zrobiła kawał dobrej roboty przygotowując dziewczęta do całego sezonu.

W drugim biegu 10×800 metrów stanęło aż piętnaście bardzo mocnych sztafet chłopców z różnych miast województwa. Po pierwszej zmianie w biegu SP 1 pokazała swój pazur nieznacznie prowadząc nad rywalami. Jednak z każdą zmianą to się ciągle zmieniało i nasi chłopcy zaczęli się dosłownie „bić” z SP2 Olsztyn o mistrzostwo.

Ta walka trwała, aż do 8 zmiany, kiedy to nasi przełamali w końcu rywali. Zdobyte prowadzenie powiększając przewagę utrzymali do końca. Ostatecznie SP 1 pewnie wygrało nad SP 2 Olsztyn, SP Iława oraz SP Ostróda. Ogromne brawa dla chłopców i Cezarego Misierewicza, gdzie wygrał finał najmłodszą drużyną w województwie.