Myśliwskie Smaki 2017-wędkarze ponownie staną do zawodów

Festiwal „Myśliwskie Smaki” w Piszu zakorzenił się już na dobre. Wśród wielu konkursów, degustacji i zawodów od kilku lat towarzyszą mu również zawody wędkarskie nad Pisą. Tradycyjnie do udziału w rywalizacji zapraszamy zarówno mieszkańców jak i turystów. Na zwycięzców jak zwykle czekają atrakcyjne nagrody.

Zapisy rozpoczną się w dniu zawodów 25 sierpnia, o godzinie 13.30 w parku nad rzeką za Piskim Domem Kultury. Czas wędkowania od godz. 14 – 15. 30. Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników odbędzie się na głównej scenie zgodnie z programem „Myśliwskich Smaków 2015” około godz. 17.

W zawodach udział może wziąć każdy, kto przed rozpoczęciem zapisze się na listę startową. Dzieci i młodzież w wieku 5 – 16 lat mogą łowić wyłącznie z dorosłym opiekunem. Uczestnicy powinni posiadać z sobą „uzbrojoną” wędkę, miarkę do mierzenia oraz nylonową siatkę do przechowywania ryb. Zawody rozgrywane są bez podziału na kategorie wiekowe.

Rywalizacja ma charakter familijny, więc rodzic, czy opiekun dziecka może pomagać i łowić wraz z osobą niepełnoletnią ale tylko i wyłącznie na tę samą wędkę. O zwycięstwie decyduje waga złowionych ryb. Ilość miejsc ograniczona. Organizator zapewnia napoje, zapasowe akcesoria wędkarskie, zezwolenia na połów ryb. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w imprezie.

Szczegółowy program „Myśliwskich Smaków 2017” dostępny na stronie mysliwskiesmaki.powiat.pisz.pl