Podsumowanie weekendu-policja podaje szczegóły zdarzeń

W miniony weekend na drogach powiatu piskiego doszło do 6 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których ucierpiały trzy osoby.

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach powiatu piskiego. Pomimo dobrych warunków atmosferycznych i drogowych doszło do 8 zdarzeń, w tym 2 wypadków i 6 kolizji.

Większość z nich miała miejsce w sobotę. Tego dnia po godz. 11 na trasie Pisz-Ruciane – Nida kierujący pojazdem marki Renault podjął manewr wyprzedzania jadącej przed nim osobówki. W trakcie wykonywania tego manewru w Renault uderzyło BMW jadące za nim. W zdarzeniu ucierpiał kierowca i 11-letnia pasażerka BMW, których z obrażeniami przewieziono do szpitala.

Dwie godziny później na tej samej trasie kierujący pojazdem osobowym marki Renault chciał uniknąć zderzenia z jadącymi przed nimi pojazdami. Samochody te zwalniały, aby wyprzedzić rowerzystę. Kierowca renault zaczął hamować. Wpadł w poślizg i wjechał do rowu, gdzie auto dachowało. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale żadna osoba nie ucierpiała. Kierowca renault, za popełnione wykroczenie, ukarany został przez policjantów mandatem karnym.

W tym samym czasie doszło do kolizji w Białej Piskiej przy wylocie w kierunku Pisza. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem marki Volkswagen wyprzedzał pojazd marki Ford. W trakcie wykonywania tego manewru uderzył w forda, kiedy ten skręcał w lewo. Kierujący volkswagenem skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Sprawa skierowana zostanie do sądu.

Przed godz. 16 w sobotę na ul. Orzyskiej w Piszu zderzyły się cztery auta. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Insignia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca tego auta nie zdążył wyhamować i uderzył w stojący przed skrzyżowaniem pojazd marki VW Passat. Ten uderzył w stojące przed nim audi A4, a ten w stojącego z przodu vw golfa. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kierowca opla został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po godz. 4 w niedzielę w miejscowości Drozdowo, gmina Orzysz, kierujący pojazdem marki Skoda Octavia, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. W wypadku obrażeń doznała pasażerka, którą przewieziono do szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach nawet wtedy, kiedy warunki pogodowe i drogowe są dobre.

Źródło i fot KPP w Piszu