W wakacje na drogach wciąż niebezpiecznie

Zobacz galerię
4 zdjęć
W wakacje na drogach wciąż niebezpiecznie
KPP Pisz-wypadek

W wakacje na drogach wciąż niebezpiecznie
KPP Pisz-wypadek Pisz-Jeże

W wakacje na drogach wciąż niebezpiecznie
KPP Pisz-wypadek na trasie Pisz- Jeże

W wakacje na drogach wciąż niebezpiecznie
KPP Pisz-miejsce wypadku Pisz-Jeże

Jeden wypadek, sześć kolizji, dwóch nietrzeźwych kierowców i jeden kompletnie pijany rowerzysta-to bilans kolejnego wakacyjnego weekendu na drogach naszego powiatu.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu piskiego można było zauważyć zwiększony ruch pojazdów, w tym turystów. Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 9 na trasie Pisz- Jeże, gdzie na prostym odcinku drogi zderzyły się cztery osobówki jadące w stronę Pisza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai najwyraźniej nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim audi, które zatrzymało się przed stojącym na pasie pojazdem marki Mercedes Benz. Doszło do zderzenia aut. Na stojący po uderzeniu pojazd marki Hyundai najechał jadący za nim samochód marki Seat. Kierujący tym autem także nie zachował należytego odstępu za pojazdem poprzedzającym. Na skutek zderzenia czterech samochodów obrażeń doznał 12-letni pasażer audi, którego przewieziono do szpitala. Kierujący wszystkich aut byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Kilka godzin później na trasie Pisz-Biała Piska kierujący pojazdem marki Opel Vectra najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku zjechał wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Pasażera z obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierujący oplem, mieszkaniec gminy Biała Piska, był trzeźwy. Miał jednak orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego zakazu grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie minionego weekendu policjanci na drogach powiatu piskiego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, dwóch kierowców i rowerzystę.
W sobotę po godz. 20 w Piszu na ul. Gdańskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Escort. Za kierownicą siedziała 36-letnia mieszkanka Pisza. Kierująca fordem miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 15 turyści wypoczywający na Szerokim Ostrowiu zatrzymali nietrzeźwego kierującego i o fakcie tym powiadomili oficera dyżurnego piskiej policji. Kierowcą tym okazał się 28-letni mieszkaniec Warszawy, który przyjechał na pole namiotowe pojazdem marki Nissan. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie Został zatrzymany przez policjantów do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Wejsuny – Popielno, w gminie Ruciane – Nida, rowerem jedzie kompletnie pijany mężczyzna stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali opisanego rowerzystę do kontroli drogowej. Jego stan trzeźwości nie budził żadnych wątpliwości, a badanie tylko to potwierdziło. Mężczyzna kierował rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara aresztu bądź grzywny.

Źródło KPP w Piszu