Złodziej o łupy walczył kijem-czujny sąsiad nie poddał się…

Kradzież, pościg i walka kijem o łupy. Czujność mieszkańca jednej z miejscowości pod Białą Piską pozwoliła zatrzymać złodzieja, który wcześniej okradł jego sąsiada.

Akcja z pościgiem i walką kijem rozpoczęła się od tego, gdy jeden z mieszkańców gminy Biała Piska zobaczył jadącego przez wieś na skuterze mężczyznę. Nie było by w tym nic dziwnego, tylko, że skuter należał do jego sąsiada.

Czujny sąsiad wraz ze znajomym ruszył w ślad za motorowerzystą, jednak przy próbie zatrzymania mężczyzna porzucił skuter oraz przewożone i uciekł. Kiedy jednak zorientował się, że jego łupy są znacznej wartości powrócił na miejsce uzbrojony w kij. Grożąc pobiciem zabrał część porzuconych rzeczy i oddalił się.

Odzyskany skuter rozpoznał, jako swoją własność, przybyły na miejsce sąsiad, który wartość skradzionych przedmiotów wycenił na ponad 3 tys. złotych. O kradzieży powiadomiono policję. Funkcjonariusze szybko zatrzymali 22-letniego sprawcę, odzyskali też łupy pochodzące jak się okazało z różnych kradzieży.

Wśród przedmiotów były m.in różnego rodzaju przewody elektryczne oraz 29 kg rurek miedzianych pochodzących z instalacji centralnego ogrzewania jednego z domów, do którego sprawca włamał się i dewastując, zdemontował tę instalację powodując straty na kwotę 10000zł.

Za kierowanie gróźb, kradzieże, kradzież z włamaniem 22-latkowi grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu