Nietrzeźwa opiekunka w gimbusie

Około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono u kobiety, która opiekowała się dziećmi w… gimbusie. Kobieta „wpadła” podczas policyjnych działań – „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci prewencyjne działania rozpoczęli w poniedziałek rano. W trakcie jednej z prowadzonych kontroli policjanci sprawdzili autobus dowożącego dzieci do szkoły, kierowcę i opiekunkę dzieci. Jak się okazało kierujący był trzeźwy, autobus sprawny, jednak opiekunka znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu.

Kobieta miała pod opieką dzieci dojeżdżające do jednej ze szkół na terenie gminy Biała Piska. Podczas kontroli przeprowadzonej po godz. 7 stwierdzono, że 54-latka w wydychanym powietrzu ma około 0,5 promila alkoholu.

Kobieta stwierdziła, że wypiła kilka kieliszków wódki poprzedniego dnia i sądziła, że jest trzeźwa. Autobusem tym jechało 10 dzieci, które oddano pod opiekę dyrektora szkoły.

Za wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny lub aresztu, jak też możliwość utraty pracy.

Źródło KPP w Piszu