Policjanci podsumowali majówkę – kolizje i nietrzeźwi

W długi majowy weekend na drogach powiatu piskiego policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, 13 kolizji oraz zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Spokojnie było także na jeziorach, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali wodniacy.

Zwiększony ruch pojazdów na drogach powiatu piskiego można było zaobserwować już w piątkowe popołudnie. Przez cały długi majowy weekend nad bezpieczeństwem podróżujących mieszkańców oraz turystów czuwali funkcjonariusze piskiej drogówki. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców, ich stan trzeźwości oraz prawidłowość przewożenia dzieci w samochodach.

W trakcie długiego majowego weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do jednego tylko wypadku. Zdarzenie miało miejsce 30 kwietnia po godz. 8.00 na terenie gminy Orzysz, w okolicach miejscowości Tuchlin. Kierujący pojazdem marki Nissan stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Nieprzytomnego kierowcę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Podczas majówki na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze odnotowali 13 kolizji. Jedna z nich miała miejsce również w niedzielę. Po godz. 13 na terenie gminy Biała Piska kierujący skuterem uderzył w zaparkowany pojazd marki Hyundai i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem. Okazało się, że miał on blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło godzinę później w okolicach miejscowości Tuchlin, w gminie Orzysz. Kierujący motocyklem marki Suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku wypał z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyznę z obrażeniami nóg przewieziono do szpitala w Ełku. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

W trakcie długiego majowego weekendu policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. W 1 maja w okolicach miejscowości Kadzidłowo, gmina Ruciane – Nida, kierujący pojazdem marki VW Transpor nie zachował należytego odstępu od zaparkowanej hondy i uderzył w jej bok. Jak ustalili policjanci kierowca VW miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz.18 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Pisz-Biała Piska kobieta kierująca audi jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej okazało się, że 55-letnia mieszkanka Pisza ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta jechała sama. W rozmowie z policjantami powiedziała, że jakieś dwie godziny wcześniej wypiła trzy piwa.

Nietrzeźwym kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Spokojnie było na jeziorach w naszym powiecie. Tu nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policyjni wodniacy. Podczas majówki nie odnotowali żadnych zdarzeń, ani też niebezpiecznych sytuacji.

Pomimo zwiększonego ruchu na drogach oraz jeziorach naszego powiatu, długi majowy weekend należy podsumować jako bezpieczny.

Źródło KPP w Piszu
Fot. OSP Orzysz