Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawem jazdy

W Nowy Rok bez prawa jazdy wkroczy 57-letni mieszkaniec Pisza. To już 20 kierowca, którego w tym roku ukarano za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W środę przed godz. 11.00 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Piszu pojazd marki Skoda. Kierujący tym autem jechał z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Kierowca pojazdu marki Skoda stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Oprócz tego 57-latek ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi.

Od początku tego roku policjanci na drogach powiatu piskiego zatrzymali już 20 praw jazdy kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Policja przypomina
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostaje do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu