Poszukiwany przez policję leżał pijany na ławce

Mężczyzna poszukiwany za rozbój i kradzieże w ręce w ręce policji wpadł w Piszu. Czujność 28 – letniego mieszkańca Myszkowa uśpił alkohol. Mężczyzna upił się do nieprzytomności i zasnął na ławce na jednym z piskich osiedli.

Informację o tym, że na ławce pod blokiem leży niemal nieprzytomny mężczyzna dyżurny policji otrzymał w poniedziałek około godz. 19.
– Policjanci, którzy podjęli interwencję na miejscu ujrzeli smutny obrazek. Mężczyzna miał zmoczone spodnie i był tak pijany, że ciężko było z nim nawiązać logiczną rozmowę. Funkcjonariusze mieli też problem z ustaleniem jego tożsamości. Z uwagi na popełnione wykroczenie policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia-powiedziała podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu – W dalszym ciągu policjanci nie wiedzieli, jak zatrzymany mężczyzna się nazywa. Rozesłali więc jego zdjęcie do wszystkich komend w Polsce. Bardzo szybko odezwała się jednostka policji w Myszkowie. Jak się okazało mężczyzna zatrzymany przez piskich policjantów jest bardzo dobrze znany tamtejszym funkcjonariuszom. To 28-letni mieszkaniec Myszkowa.
W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za mężczyzną jest wystawionych 12 nakazów doprowadzenia go do aresztu. 28-latek poszukiwany był głównie za kradzieże oraz rozboje. Sąd Rejonowy w Myszkowie szukając mężczyzny od ponad roku zobowiązał go do odbycia łącznie 3 lat więzienia. Za wykroczenie popełnione w Piszu grozi mu kara grzywny.