Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę

Zobacz galerię
7 zdjęć
Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSC_0059

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSC_0372

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSCF6388

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSCF6394

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSCF6404

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
DSCF6409

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę
Fot 1

Za dwa tygodnie grupa Galindia Pisz rusza na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Na pielgrzymim szlaku nie braknie młodzieńczego entuzjazmu i pogody ducha, uśmiechu i radości. Wynagrodzeniem trudów pielgrzymki będzie wspólna modlitwa na wałach jasnogórskich przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

Grupa Galindia Pisz mobilizuje szyki. Na pielgrzymki szlak wyruszy 29 lipca 2016 r. W drodze spędzi dwa tygodnie. Pielgrzymi pokonają około 500 km. Na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia 2016 r. wraz z innymi wiernymi z XXIV Ełckiej Pielgrzymki Pieszej. Wspólna modlitwa przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej jest wynagrodzeniem wielu trudów pielgrzymowania i dopełnieniem przeżytych rekolekcji.

Dzienne odcinki wynoszą po około 40 km. Postoje są co 5-8 km gdzie na pielgrzymów zawsze czeka ciepły posiłek, przygotowany przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Bagaże jadą samochodem. W każdej grupie jest pielęgniarka. Na pielgrzymim szlaku nie braknie młodzieńczego entuzjazmu i pogody ducha, uśmiechu i radości. Codzienna modlitwa i śpiew działają cuda. Nie brakuje też zabaw integracyjnych. Podczas drogi, pielgrzymi obdarzani są niesamowitymi łaskami, o które proszą dla siebie, rodziny i znajomych. Po drodze można zwiedzić piękne polskie miasta i poznać ciekawych ludzi.

-Jeżeli chcesz przeżyć wakacje swojego życia, zupełnie inne niż przeżyłeś do tej pory, to zdecydowanie warto wybrać się na wspaniały pielgrzymkowy szlak! Nie zastanawiaj się, tylko wyrusz z nami, rusz w drogę z grupą Galindią Pisz. Spędź dwa tygodni z pozytywnymi ludźmi, którzy nie boją się wyzwań. Każdy może zostać pielgrzymem-tak zachęca do udziału w pielgrzymce Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Pisza.

W tym roku Przewodnikiem Grupy z Pisza jest ks. Krzysztof Pachucki. Osoby, które są zainteresowane pielgrzymką i chcą się dowiedzieć o niej więcej mogą przyjść na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 17 lipca 2016 r. o godz. 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Piszu. Osoby, które nie mogą iść do Częstochowy mogą spisać na kartkach i przenieść do kościoła swoje intencje, które powierzane będą w codziennej modlitwie pielgrzymów.

GDZIE I JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Zapisać się na pielgrzymkę można w zakrystii w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu lub kontaktując się z Przewodnikiem Grupy Galindia Pisz Ks. Krzysztofem Pachuckim, tel. 505 201 346, e-mail: ks.pachucki@gmail.com. Koszt pielgrzymki wynosi: osoby dorosłe– 150 zł, dzieci do lat 15 – 130 zł. Czekamy na Ciebie!
Jeśli ktoś jeszcze nie jest zdecydowany do udziału w pielgrzymce może ten film prezentujący drogę grupy Galindia Pisz na Jasną Górę zachęci go do tego: