W Rucianem–Nidzie wybiorą nowego radnego

Zgodnie z zarządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego z dnia 24 czerwca, część mieszkańców Rucianego – Nidy znów pójdzie do urn wyborczych. Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Rucianem–Nidzie zarządzono po śmierci radnego Jana Dziekońskiego, który od lat zmagał się z ciężką chorobą.

Postanowienie w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Jana Dziekońskiego z powodu śmierci Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał 24 czerwca. Datę wyborów uzupełniających wyznaczono na 18 września. Do poniedziałku 11 lipca do godziny 15.30 komitety wyborcze mają czas na zgłaszanie kandydatów.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Rucianem–Nidzie przeprowadzone zostaną w Okręgu nr 3 obejmującym ulice: Gwarną, Harcerską, Kolejową, Szkolną, Jana Krajeckiego.

W wyborach samorządowych w październiku 2014 roku Jan Dziekoński startując z KWW Niezależni Ruciane-Nida uzyskując mandat radnego zdobył 89 głosów wyborców. W tym samym okręgu o miejsce w radzie ubiegali się wówczas: KW PSL-Piotr Jan Więcek, KWW Wspólnota Samorządowa Ruciane-Nida-Szymon Drężek, KWW Przemysława Ronkiewicza-Wiesław Parzych i KWW Forum Samorządowe Powiatu Piskiego-Waldemar Kukiełko.