Wędkarski Dzień Dziecka nad Pisą

Zobacz galerię
49 zdjęć

Tysiąc sto sześćdziesiąt cztery ryby złowili uczestnicy XXI Zawodów Spławikowych z okazji Dnia Dziecka, które w niedzielę odbyły się w Piszu. Brały głównie uklejki , ale też płotki, okonie i krąpie. Wszystkie ryby wracały do wody.

Zainteresowanie zawodami było spore, bo w centrum miasta po obu brzegach Pisy w dwóch kategoriach wiekowych stanęło niemal 40 młodych wędkarzy. Najbardziej oblegana była młodsza kategoria 7 -10 lat gdzie wystartowały 22 osoby. Starszych wędkarzy w wieku 11-14 lat zgłosiło się 17 osób.

W obu kategoriach nie zabrakło dziewcząt, które dzielnie walczyły o podium, a Wiktoria Urban łowiąc 138 ryb bezapelacyjnie zwyciężyła w “starszakach” zostając najlepszą zawodniczką turnieju . Drugi wśród 11-14-latków był Kacper Poreda-62 ryby. Trzecie miejsce zajęła Milena Makarewicz-60 ryb.

W młodszej grupie zwyciężył Sergiusz Lipski, który z wynikiem 72-mógłby być drugi wśród starszych. Drugie miejsce przypadło w udziale Patrykowi Gajda-67 ryb. O trzeciej lokacie zdecydowała dogrywka, gdyż Paweł Marchewka i Mateusz Makarewicz złowili identyczną ilość po 61 ryb. W dogrywce 62 rybę złowił Paweł Marchewka i to jemu przypadł trzeci stopień na podium.

Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki ufundowane przez sponsorów, były też dyplomy i lody. Najlepszym trzem zawodnikom w obu kategoriach wręczono puchary i wędkarskie nagrody rzeczowe.

Organizatorami “Dnia Dziecka” były Koła PZW “Roś” i Śniardwy” w Piszu. Wędkarze dziękują wszystkim za pomoc w organizacji oraz sponsorom. Dzieci rodziców i opiekunów ponownie zapraszają za rok.