Wędkarski Dzień Dziecka – zapraszamy najmłodszych

Koła PZW „Roś” i „Śniardwy” w Piszu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zawodach spławikowych. Impreza odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wędkarskiego „narybku” piszan.

Wędkarski Dzień Dziecka w Piszu już dawno wpisał się w kalendarz wiosennych imprez dla najmłodszych piszan. Impreza jest świetną propozycją na spędzenie niedzieli w gronie rodziny, gdyż uczestnikom rywalizującym w zawodach towarzyszą zwykle rodzice, dziadkowie i babcie, wujkowie, ciocie, bracia czy siostry. Bywały takie lata, że w mieście po obu stronach rzeki zliczyć można było kilkaset osób, uczestników i towarzyszących.

W tym roku zawody zaplanowano w niedzielę 5 czerwca. By wziąć udział w rywalizacji nie trzeba mieć karty wędkarskiej, wystarczy tylko trochę chęci. Zbiórka uczestników o godz. 8 w parku miejskim od strony Piskiego Domu Kultury. Zapisy przed zawodami. Uczestnicy powinni posiadać aktualną legitymację szkolną i być z opiekunem.

Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych 7 – 10 lat i 11 – 14 lat. Na uczestników tradycyjnie czeka moc atrakcyjnych nagród, upominków i słodkości.